Search
Close this search box.

Muž řídil své vozidlo i přes zákaz, skončil ve vazbě pro opakovanou trestnou činnost

Prachatičtí kriminalisté zahájili usnesením trestní stíhání 44letého muže z Českokrumlovska, jako obviněného z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Obviněný řídil v úterý odpoledne osobní vozidlo BMW po silnici II. třídy číslo 145 v katastru obce Zvěřetice, kde byl kontrolován na zastávce autobusu v obci Zvěřetice netolickými policisty. Ty následnou lustrací řidiče zjistili, že má okresním soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel do listopadu 2020.

Dále bylo zjištěno, že obviněný řídil vozidlo také v době, kdy měl uložené podmínečné propuštění z výkonu vazby pro jinou trestnou činnost. Proto policisté muže zadrželi a umístili do policejní cely. Ve středu soudce na obviněného uvalil vazbu, pro opakovanou trestnou činnost. Po ukončení jednání vazebního soudu byl obviněný eskortován rovnou do Vazební věznice v Českých Budějovicích.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient