Search
Close this search box.

Muž řídil motocykl bez helmy a pod vlivem alkoholu

Soběslavští policisté zahájili úkony trestního řízení proti mladému muži (18) z Pelhřimovska. Ten byl krátce před půl čtvrtou hodinou ranní soboty dne 10. března 2018 kontrolován policejní hlídkou na silnici mezi Zvěroticemi a Soběslaví, kdy řídil osobní motocykl tovární značky Yamaha. Pozornost policistů na sebe obrátil již tím, že jel bez přilby. Následný test na přítomnost alkoholu v organizmu, provedený přístrojem Dräger, byl pozitivní, kdy hladina alkoholu v dechu přesáhla hodnotu 1,7 promile.

Mladík, který tak usedl na svůj motocykl ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení motorového vozidla, se stal důvodně podezřelým ze spáchání trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestní zákoník za takovéto jednání stanoví, mimo jiného, až trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku. O konkrétní podobě a výši trestu rozhodne soud.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient