Muž řídil i přes zákaz, hrozí mu dva roky vězení

(Aktualizováno před )

V pondělí 27.8. ve večerních hodinách policisté v Hradci Králové na Moravském Předměstí zastavili při běžné silniční kontrole osobní vozidlo značky Honda Civic. Po řidiči žádali předložení všech dokladů potřebných k řízení motorového vozidla. Muž však předložil jen osvědčení o registraci vozidla a občanský průkaz. Policisté z evidencí zjistili, že má udělen tříletý zákaz řízení za to, že na konci května řídil pod vlivem alkoholu.

V rozsudku, který nabyl právní moci v polovině srpna, byl kromě zákazu řízení odsouzen k podmíněnému půlročnímu trestu odnětí svobody a byl mu uložen trest propadnutí věci a to osobního vozidla. Dále zjistili, že 23letý muž byl již 18.8. v Dobrušce také přistižen při řízení vozidla. Policisté ho zadrželi a převezli na služebnu k dalším úkonům. Jeho auto zajistili a odtáhli na policejní parkoviště.

Muži ve zkráceném přípravném řízení policisté sdělí podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Jelikož nebyl nikdy držitelem žádného řidičského oprávnění a nerespektuje žádné zákony ve spojitosti s řízením motorových vozidel, je důvodná obava, že bude protiprávní činnost opakovat, policisté podají návrh k propadnutí věci. Je tedy možné, že během pár měsíců přijde již o druhé auto, které si koupil pár dní poté, co mu bylo zajištěno první auto.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz