Muž řídil i přes opakovaný zákaz, hrozí mu až dva roky vězení

Muž z Liberce opakovaně řídil, přestože má Okresním soudem v Liberci vysloven zákaz řízení motorových vozidel.
Nejedná se o ojedinělý případ, kdy za volant usedne „jedinec“, který má platný zákaz řízení, ovšem tento případ je dokonalou ukázkou naprosté ignorace.

V pátek 22. června v půl deváté, zastavila policejní hlídka 49 letého muže při běžné silniční kontrole ve Stráži nad Nisou. Muži zákona recidivistovi vysvětlili jeho protiprávní jednání, kterého si mimo jiné musel být zcela jistě vědom stejně tak, jako možných právních postihů. Na služebně obvodního oddělení, kam muže zákona následoval, mu sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Vysvětlování, poučení, ba ani platný zákaz řízení a nově sdělené podezření, však muže nijak nelimitovalo. Jen o necelou hodinu a půl jej policisté za volantem kontrolovali znovu. Mužova automobilová eskapáda tak opět skončila na policejní služebně. Výsledkem bylo zpracování dalšího zkráceného přípravného trestního řízení, ve kterém řidiči policisté opět sdělili podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

V případě odsouzení tak může být nepoučitelný recidivista potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz