Muž prodával nekolkované a nezdaněné cigarety, hrozí mu až tři roky v base

Policejní komisař oddělení hospodářské kriminality Bruntál zahájil v těchto dnech trestní stíhání 68letého muže z přečinu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží. Je mu kladeno za vinu, že nejméně od ledna 2017 do ledna 2018 v pohostinství na Rýmařovsku měl nakupovat od svého známého, který je stíhán samostatně, cigaretový tabák a cigarety, které nebyly opatřeny tabákovou nálepkou dokladující zdanění spotřební daní. Takto získané zboží měl následně prodávat koncovým zákazníkům. Krabičku cigaret za 50 korun a půl kilogramu tabáku za 400 až 450 korun. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody do výše tří let nebo zákaz činnosti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.