Muž při vykopávání kořenů našel protipancéřový náboj do kanónu

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v pondělí 2. července krátce před osmou hodinou večer na linku tísňového volání oznámení o nálezu předmětu připomínajícího munici v obci Hamry nad Sázavou. Předmět nalezl muž na zahradě u domu při vykopávání kořenů. Operační důstojník oznamovatele poučil a na místo okamžitě vyslal policejní hlídku. Policisté na místě zjistili, že se opravdu může jednat o nevybuchlou munici a proto místo zajistili a vyžádali součinnost pyrotechnika. Přivolaný pyrotechnik z brněnské expozitury předmět identifikoval jako protipancéřový náboj 20 x 138 milimetrů do protiletadlového kanónu (flak). Munici zajistil a převezl k dalšímu opatření a likvidaci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.