Muž poskytoval advokátní služby, ačkoli není advokátem

Policejní komisař oddělení hospodářské kriminality zahájil v těchto dnech trestní stíhání 56letého muže z přečinu neoprávněného podnikání. Je mu kladeno za vinu, že jako fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona, ačkoli není advokátem, minimálně od roku 2013 do současné doby, měl poskytovat právní služby za úplatu účastníkům správního řízení. Nejčastěji se mělo jednat o přestupková jednání, kde měl zastupovat minimálně v 92 případech konkrétní fyzické osoby na základě plných mocí, které mu byly uděleny. Měl nahlížet do spisové dokumentace, podávat návrhy na přerušení řízení, podněty k obnově řízení, podávat vyjádření k podkladům, odvolání a další, přestože se jedná o úkony, ke kterým nebyl, dle zákona o advokacii, oprávněn. Svým jednáním měl získat částku 115 tisíc korun. Hrozí mu trest odnětí svobody do výše dvou let nebo zákaz činnosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.