Muž podváděl cestovní kanceláře. Způsobil škodu téměř čtyři miliony korun

(Aktualizováno před )

Detektivové z oddělení hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy zahájili trestní stíhání osmatřicetiletého muže, který byl jednatelem cestovní agentury, jenž prodávala od renomovaných cestovních kanceláří zájezdy. Detektivové ho stíhají za toho, že od klientů vybíral finanční prostředky ve formě záloh či celých cen zájezdů, které si nechával pro sebe a neodváděl je cestovním kancelářím. Těchto případů podvodů a zpronevěr bylo několik desítek se způsobenou škodou téměř čtyři miliony korun.

Vesměs se jednalo o to, že klient přišel do cestovní agentury, u které si koupil zájezd a zaplatil ho. Nyní již stíhaný muž pak měl peníze poslat cestovní kanceláři, která zájezd pořádala a nechat si pouze provizi. Ve skutečnosti finanční prostředky od klientů cestovním kancelářím nezaslal nebo ani cestovní kancelář neinformoval o uzavření cestovní smlouvy s klientem a finanční prostředky použil k jiným účelům, než měl.

Klientů, kterých se tento případ týká, je téměř sto. Ve většině případů se koupené zájezdy ve finále uskutečnily. Větší část klientů tedy o dovolenou nepřišla a o jejich realizaci se postaraly poškozené cestovní kanceláře, i když za ně nedostali zaplaceno v plné výši. V některých případech si však klienti, aby o dovolenou nepřišli, museli zájezd doplatit u cestovní kanceláře. Jednalo se například o zájezd výletní lodí po Středozemním moři v hodnotě 2,5 milionu korun, kdy pořádající cestovní kanceláři bylo zasláno pouze 750 tisíc. Zbytek ceny zájezdu ve výši téměř 1,8 milionu zůstalo v „kapse“ stíhaného muže. Klient, aby tedy mohl na dovolenou odjet, musel znovu zaplatit 1,5 milionu korun.

Muž je stíhaný pro trestné činy podvod a zpronevěra, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Městský soud v Praze svým usnesením již na majetek dlužníka vyhlásil konkurz.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz