Muž nerespektoval dopravní značku a nevešel se s náklaďákem pod viadukt, hrozí mu vězení

Policisté ze Železné Rudy řešili minulou středu řidiče, který převážel nákladním vozidlem dřevo a nerespektoval dopravní značení. Ve zkráceném přípravném řízení převzal sdělení podezření z přečinu obecné ohrožení z nedbalosti muž (49) z Plánicka.

Ve středu 18. července letošního roku jel muž po místní komunikaci pětačtyřicet minut po páté hodině ranní s nákladním vozidlem, za kterým měl připojený návěs, na němž převážel dříví ve dvou sloupcích. Řidič jel ve směru od Železné Rudy na Alžbětín. Za městem nerespektoval dopravní značku, která je osazena před železničním viaduktem. Dopravní značka zakazuje vjezd vozidel, u kterých výška přesahuje 3,8 metru. Muž při průjezdu železničním viaduktem zavadil horní částí svého nákladu o horní hranu, kdy došlo k uvolnění a pádu čtyř kusů klád o průměru od 29 až 44 cm na komunikaci. V důsledku toho došlo k zastavení provozu vozidel jedoucích po silnici.

Muž z nedbalosti způsobil obecné nebezpečí tím, že ohrozil lidi nebo cizí majetek, vystavil je nebezpečí újmy na zdraví a škody velkého rozsahu. Muži hrozí dva roky vězení a zákaz činnosti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.