Muž nechal hořet svíčku bez dozoru, způsobil velký požár

V úterý 3. dubna letošního roku došlo ve večerních hodinách v obci Kolinec k požáru bytové jednotky. V bytě se nacházel obviněný muž, který bez dohledu zanechal v obývacím pokoji hořící svíčku a vzdálil se z místnosti. Po chvilce zjistil, že došlo k požáru, pokoušel se oheň uhasit, což se mu nepodařilo, utekl před dům a oznámil požár na tísňovou linku. Po oznámení na místo přijeli hasiči i policisté. V bytě došlo k požáru, který se následně rozšířil i do dalších prostor v domě, byl poškozen strop, půdní prostory, krov i střešní krytina a jejich část se propadla do dalšího bytu. Došlo i k poškození různých částí nábytku a elektrospotřebičů v sousedním bytě a protečení vody při hasebním zásahu zapříčinilo i poškození i dalších věcí ostatních nájemníků.

Muž z nedbalosti způsobil obecné nebezpečí tím, že vydal cizí majetek v nebezpečí škody velkého rozsahu tím, že zapříčinil požár.

Nájemníci z domu byli evakuováni, kdy zástupci obce pro poškozené zajistili náhradní ubytování. Podezřelý muž byl zjištěn deset minut před dvaadvacátou hodinou a policisté jej zadrželi.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.