Muž našel v rybníku ruční granát z druhé světové války

(Aktualizováno před )

Muž v katastru obce Hořín – Brozánky pod Starým mostem házel do vody silný magnet na provazu a hledal kovové předměty. Na břeh vytáhl z řeky předmět připomínající ruční granát. Policejní hlídka po příjezdu na místo oblast zajistila, provedla všechny potřebné úkony a přivolala policejní pyrotechniky. Ti zjistili, že se jedná o ruční granát z druhé světové války. Granát zajistili a odvezli k odborné likvidaci..

Policisté ve Středočeském kraji velmi často řeší případy nálezu výbušnin granátů a jiné staré munice. Na místo okamžitě vyjíždějí pyrotechnici, kteří ke každému podezřelému předmětu přistupují, jako by šlo o nebezpečný nález, funkční munici. Zachovávají tedy nejvyšší míru bezpečnosti, aby při manipulaci nedošlo k explozi. Policisté přivolaní na místo nálezu, místo v dostatečné vzdálenosti zajistí tak, aby byl znemožněn přístup dalším nepovolaným osobám. V případech nálezu na odlehlých lokalitách, v polích, lesích, tam kde není ohrožen život osob a nehrozí způsobení škody na majetku, může být nebezpečný předmět likvidován přímo v lokalitě nálezu. Velmi často je však převážen k odborné likvidaci na jiné k tomu určené místo.

Při neopatrné manipulaci může dojít k vážným mnohdy smrtelným zraněním. Velmi často pokud osoba přežije, nese si trvalé následky celý život. Poznamenány jsou tak osudy nejen jednotlivců, ale i jejich blízkých.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz