Muž našel skoro půl milionu, neváhal a vrátil ho majiteli

Je pravděpodobné, že za hranicemi naší země je nejméně jeden člověk, který kudy chodí, tak říká, jak jsou v Česku skvělí a poctiví lidé.

Minulý týden vyrazil 55letý cizinec na oběd a poté na nákup do obchodního centra v Brně-Králově Poli. Zní to neuvěřitelně, ale poté zapomněl v nákupním vozíku tašku, kde byla kromě dokladů i finanční suma v hodnotě 450 tisíc korun. Uvědomil si to až doma. Okamžitě jel nazpět do nákupního centra, ale tašku už nenašel. Celou záležitost šel ohlásit na policii a už se chystal jet opět domů. Jenže v tu chvíli mu zavolal muž, který našel zapomenutou tašku, že by mu jí rád předal. „Pánové se potkali na policejním obvodním oddělení, kde poctivý nálezce vrátil cizinci s dokumenty i veškerou finanční hotovost. Ten za její vrácení poděkoval a následně předal poctivému muži finanční odměnu,“ popsala událost policejní mluvčí Petra Hrůzová. Výši odměny však mluvčí nespecifikovala.

To že se v Brně najdou poctiví lidé, vůbec není náhoda. K podobnému případu došlo v moravské metropoli loni na začátku ledna, kdy strážnice v Bohunicích našla při obchůzce pod zaparkovaným autem pánskou tašku, kde bylo mimo jiné 1,75 milionu tureckých lir, tedy v přepočtu více než 11 milionů korun. Policie kontaktovala majitele, který si ztracenou tašku ještě ten den vyzvedl.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient