Search
Close this search box.

Muž napadal svoji družku, když ho vyhodila, vrátil se

Policisté na oddělení obecné kriminality ukončili prověřování několika trestných činů, které spáchal muž z Horažďovic. Od komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání sedmadvacetiletý muž, který byl obviněn ze spáchání přečinů týrání osoby žijící ve společném obydlí, výtržnictví, porušování domovní svobody a pokračujícího přečinu poškození cizí věci.

Muž v době od měsíce září do poloviny měsíce listopadu loňského roku pobýval v bytě se svojí družkou, kterou opakovaně slovně i fyzicky napadal. Jeho agresivní chování se stupňovalo a poškozenou v uvedené době několikrát fyzicky napadl. Fyzický útok dovršil 14. listopadu, kdy žena ukončila vztah s mužem a tento si přišel dopoledne pro věci, které mu vydala. Kolem čtrnácté hodiny muž poškodil skleněnou výplň v okně a rozrazil dveře do bytu, kde se žena nacházela. Muž ji fyzicky napadl údery rukou sevřenou v pěst i kopnutím, kdy se ženě podařilo z bytu utéci i dětmi, a poté ji muž opět napadl tentokrát před domem, kdy ji i před několika osobami několikrát napadl údery pěstí i kopy do těla. Muž uvnitř bytu poškodil zařízení. Žena byla převezena se zraněním do nemocnice, kde byla ošetřena.
Dále muž poškodil osobní vozidlo značky Škoda Fabia, kde promáčkl pravý přední blatník a způsobil škodu ve výši sedm tisíc korun.

V Horažďovicích vnikl dne 4. prosince kolem devatenácté hodiny po rozbití skleněné výplně ve vchodových dveřích do rodinného domu a neoprávněně vnikl do vnitřních prostor. V domě pobývá muž, který jej zná. Policisté si vyžádali i znalecký posudek z oboru zdravotnictví, odvětví soudní lékařství ke zranění poškozené.

Obviněný ve výše uvedené době ve společném obydlí týral svoji družku, kterou psychicky ponižoval a fyzicky napadal, dále se na místě veřejnosti přístupném dopustil výtržnosti, úmyslně poškodil cizí věc a neoprávněně vnikl do obydlí jiného.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient