Muž na Chrudimsku se zabarikádoval ve svém domě a vyhrožoval bombou

Chrudimská policie se dnes dopoledne vydala zatknout 55letého muže, na kterého byl vydán zatykač pro trestný čin křivého obvinění. Jenže muž nejenom, že policistům neotevřel, ale ještě se ve svém domě zabarikádoval a vyhrožoval, že odpálí bombu.
Policie proto přivolala zásahovou jednotku a vyjednávače.
Muž mezitím vylezl na střechu a požadoval, že chce mluvit s někým od médiií. To mu však policisté neumožnili.
Velitel zásahu rozhodl evakuovat 25 lidí, kteří bydleli v nejbližším sousedství.
Nakonec to trvalo celých šest hodin, než se zásahové jednotce povedlo muže zadržet. Využili moment překvapení, kdy zašel do domu a v tu chvíli se policisté dostali za ním přes balkón a zpacifikovali ho.
Policisté také při prohledání domu zjistili, že muž žádný nástražný systém neměl.
Podle výpovědí lidí ze sousedství vyplynulo najevo, že zadržený muž už dříve dělal drahoty, když ho šla policie zatknout. Podle sousedů je tento muž agresivní a konfliktní.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.