Muž kradl v obchodě, zboží chtěl pronést pod bundou

Ve středu 3. října si v rámci zkráceného přípravného řízení vyslechl podezření z přečinu krádež sedmadvacetiletý muž.

V uvedený den měl totiž před 15. hodinou přijít do jednoho z obchodů v Trutnově. Ve vhodný okamžik si dát pod svou bundu celkem dva detektory (GMS, G-tec) v celkové hodnotě za téměř 9 tisíc korun a takto s nimi následně bez zaplacení projít přes pokladnu. Pozornosti pracovníka ostrahy však neunikl, ten jej zastavil a přivolal policii. Po příjezdu policistů muž vrátil odcizené věci a ke svému jednání se doznal. Jako důvod svého počínání uvedl, že chtěl věci zpeněžit.

Muž byl již v minulosti pravomocně odsouzen pro jinou trestnou činnost a jeho trestní rejstřík tedy není čistý. V případě odsouzení mu nyní hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.