Muž chtěl ukrást kus mramorové dlažby, policisté ho záhy dopadli

Rekonstrukce Vodní ulice zaujala také zloděje. Městský kamerový systém v těchto dnech zaznamenal muže, který se pokoušel odnést z palety jeden kus mramorové dlažby. „Hlídka muže zastavila, nakonec skončil v rukou státní policie,“ uvedl ředitel městské policie Libor Kubiš.

Sedmadvacetiletý muž se podle něj choval při kontrole velmi arogantně. „Jeho chování bylo zřejmě ovlivněno požitím alkoholu. Výzvu k provedení dechové zkoušky ale odmítl a z místa neustále odcházel,“ dodal Kubiš.

Město ve Vodní ulici opravuje povrch, letos v úseku od obchodního domu Baťa až po křižovatku s ulicemi Dobrovského a Farní. Po dohodě s památkáři zůstane zachován historický ráz ulice. Po obou stranách budou chodníky z pásových žulových desek, silnice bude z žulových kostek. Chodníky budou širší na úkor komunikace. Bude tak více místa pro pěší a také pro restaurační předzahrádky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.