Search
Close this search box.

„Musíme se do toho pořádně opřít,“ velí po porážce v Ústí kladenský hokejista Tomáš Kaut

Formace, v níž nastupuje Daniel Kružík a Tomášové Kaut s Redlichem, se dala po třech zápasech opět dohromady a v Ústí nad Labem se hned podepsala pod tři z kladenských čtyř branek. Tomáš Kaut nejprve vyrovnal v oslabení a následně si připsal ještě další dvě asistence. Ani on se ale nevyhnul zaváhání v obraně. „Hra v obranném pásmu byla celkově špatná. Ty dva námazy na soupeřovy góly, z nichž jeden byl můj, byly jen úplným vrcholem,“ sypal si po utkání popel na hlavu.

Před třetí třetinou jsme v Ústí vedli 4:2, nakonec je z toho ale porážka…

Měli jsme problémy s dáváním gólů, to se nám ale dnes povedlo napravit. Zato to bylo hrozné směrem dozadu. Hra v obranném pásmu byla celkově špatná. Ty dva námazy na soupeřovy góly, z nichž jeden byl můj, byly jen úplným vrcholem.

Takže se to vlastně celé obrátilo. Na začátku přípravy fungovala obrana a padalo málo gólů, teď je to naopak. Myslíš, že už jsme aspoň zlomili to střelecké prokletí?

Bylo by to fajn. Ale těžko říct. V Ústí je veliké hřiště, takže tam bylo více prostoru a pro nás to bylo v útočném pásmu lepší. Bylo ale vidět, že nám to dělalo problém v obranné fázi. Musíme teda hrát dopředu jako dnes, ale musíme pořádně zapracovat na obraně.

Z čeho ty chyby vzadu plynuly?

Dvakrát to byl vyloženě námaz, špatná rozehrávka. Jinak to byly hlavně špatné osobní souboje. Musíme přidat v soubojích a být v nich důraznější. Potom je ještě potřeba přidat víc klidu. Nepanikařit a nelétat bezhlavě.

Znovu se dala dohromady formace, ve které nastupuješ s Danielem Kružíkem a Tomášem Redlichem, a hned byla hodně vidět. Tahle lajna teda evidentně funguje?

Já hraju s Krůžou a Réďou hrozně rád. Když dáme nějaké góly jako dnes, tak je to jedině dobře. Budeme se snažit hrát i dál co nejlépe.

Tomáš Redlich se vrátil po zranění a hned dal dva góly. Měl by už být stoprocentně v pořádku?

Jojo. Měl by být už v pohodě. Krůža byl taky nějaký nemocný, ale snad už jsou oba v pořádku.

Vaše lajna dostávala na ledě hodně prostoru. Hráli jste přesilovky i oslabení. Jak jsi spokojený s vaším vytížením?

Čím víc člověk hraje, tím má větší prostor a má větší šanci se dostat do hry. Pro nás je to jedině dobře. Na nás teď je, abychom to splatili dobrými výkony.

Náš první gól v zápase jsi dal ty a ještě ke všemu v oslabení! Jak se ta situace seběhla?

Nám se povedlo vyšťourat puk a přečíslit soupeře na naší modré čáře. Réďa pak parádně objel jejich beka a v jednu chvíli jsme tam byli dva na gólmana. V tu chvíli mi to Réďa nahrál a mně se to povedlo trefit.

V Ústí dnes přišlo přes 1400 diváků. Jak jste vnímali kulisu?

Je jasné, že to všechno přišlo na Džegra. Jinak by tu asi tolik lidí nebylo. (smích)

Na závěr jednoduchá otázka. Co hlavně zlepšit a co naopak zachovat?

Jednoznačně musíme zlepšit hru v obranném pásmu. Tam nás teď bota tlačí nejvíce. Celkově je ale pořád na čem pracovat. Pozitivem je, že jsme dnes dali čtyři góly. Teď před sebou máme ještě měsíc času a musíme se do toho pořádně opřít.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient