Muglinovští dobrovolní hasiči budou mít novou zbrojnici

(Aktualizováno před )

Zbrusu novou hasičskou zbrojnici získají dobrovolní hasiči z Muglinova. Její výstavbu zahájil slavnostním poklepem základního kamene primátor Ostravy Tomáš Macura, zástupci obvodu Slezská Ostrava a dobrovolných i profesionálních hasičů.

Sbor dobrovolných hasičů z Muglinova byl založen v roce 1893, letos slaví 125 let. Od svých počátků využívá zbrojnici ve Švédské ulici, která byla sice v roce 1928 přestavěna a zmodernizována, avšak v současné době je již nevyhovující, a to po stránce technické i hygienické. Hasiči však získají novou zbrojnici. Její stavbu slavnostně zahájil primátor Tomáš Macura, náměstkyně primátora Iveta Vozňáková, velitel místních hasičů, krajský ředitel Hasičského záchranného sboru a zástupci obvodu Slezská Ostrava.

„Chtěli jsme původně investovat do pěti budov hasičských sborů. Nakonec postavíme nebo zrekonstruujeme 13 budov v Ostravě. Rozpočtové náklady na zbrojnici v Muglinově činí 20 milionů korun. Město Ostrava tuto zbrojnici financuje částkou devět milionů korun, dotace Ministerstva vnitra a Moravskoslezského kraje činí dohromady 6,8 miliony korun a přibližně třemi miliony přispěje i obvod Slezská Ostrava,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

Minulý týden převzali hasiči z Muglinova z rukou primátora klíče od zásahového vozu, který je postaven na podvozku Mercedes-Benz Sprinter 4×4 a slouží k přepravě devíti osob a požárního vybavení k zásahům. Tento automobil je vybaven přenosnou stříkačkou, průtokovým navijákem s vysokotlakou hadicí, vysokotlakým zařízením s nádrží, kalovým čerpadlem, lanovým navijákem, speciálními světlomety a další hasičskou technikou.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz