Muchová šokovala US Open, dařilo se i Plíškové a Strýcové

(Aktualizováno před )

Když dochází na grandslamech k překvapení, většinou se to (v dobrém) netýká českých tenistů. Až dnes se můžeme radovat z velkého tenisového “šoku”. Karolíně Muchové se povedlo na US Open ve druhém kole vyřadit bývalou světovou jedničku a současnou dvanáctku Španělku Muguruazovou 3:6, 6:4, 6:4. Přitom naše hráčka je 200 míst v žebříčku níže.
Muchová se dostala do hlavní soutěže amerického grandslamu až díky kvalifikaci a vyhrála tak už v New Yorku pátý zápas za sebou. Vítězství nad Muguruazovou je pro ní životním úspěchem. “Nevím, jak jsem to dokázala. Přežila jsem. Fanoušci mi hodně pomohli, dodali mi energii. Na začátku zápasu jsem byla hodně nervózní, pak sem si zvykla a nějak jsem to dokázala. Jsem moc šťastná,” řekla Češka v rozhovoru na kurtu.

Karolíně Plíškové se v New Yorku na US open v poslední době daří (předloni byla ve finále, vloni mezi posledními osmi) a zatím má našlápnuto se i letos radovat. „Líbí se mi tady a nezáleží na aktuální formě ani na výsledcích z předchozích turnajů. Cítím tu zvláštní energii, víc si věřím, v minulosti se mi tu dařilo,“ Potvrdila to dnes v noci vcelku hladkou výhrou nad Rumunkou Bogdanovou 6:2, 6:3.
Do třetího kola postoupila i Barbora Strýcová díky dominantní výhře 6:0, 6:1 nad Španělkou Arruabarrenaovou. Naše hráčka byla ráda, že nemusela na kurtu strávit více času než hodinu, protože v New Yorku nyní panuje velké vedro. „Horko bylo nepříjemné, je hrozné dusno a je to nechutný,“
S turnajem se loučí Lucie Šafářová. Srdnatě sice vzdorovala nasazené Australance Bartyové, ale na víc než osm získaných gamů to nebylo, prohrála 5:7, 3:6.

V noci se rozehrály i čtyřhry. Zatímco nasazené jedničky Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou si poradily s Bondarenkovou a Kruničovou (Ukr./Srb.) 7:6 (7:4), 6:1, Květa Peschkeová se společně s Američankou Nicole Melicharovou po porážce s americkou dvojicí Bradyová, Muhammadová (6:7 (5:7), 6:3, 7:5) loučí.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz