Motorkář se lekl silničních kuželů, dostal smyk a havaroval

Včera ve 12:20 havaroval na silnici na Jičínsku třicetiletý řidič motocyklu zn. Kawasaki ZRX 1200. Řidič, jedoucí od Jičína směrem k Nové Pace, zřejmě v levotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost a nezvládl řízení poté, co se měl na komunikaci leknout instalovaných dopravních kuželů. Začal brzdit, dostal smyk a havaroval s následným nárazem do svodidel. Těžce zraněný řidič skončil v péči lékařů. Nehoda se obešla bez alkoholu. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena přes 50 tisíc korun. Přesné okolnosti nehody i její příčinu šetří jičínští policisté.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.