Motorkář ohrožoval svou riskantní jízdou bezpečnost silničního provozu

(Aktualizováno před )

Krátce před čtvrtou hodinou odpoledne dne 15. června 2018 policejní hlídka prováděla hlídkovou činnost v centru města na vozovce Jízdecké ulice, kdy spatřila jedoucí motocykl tovární značky Honda Fire, jehož řidič jel po stejné silnici, stejným směrem k ulici Přemyslova.

Provedenou lustrací motocyklu v evidencích Policie ČR bylo zjištěno, že registrační značka nesouhlasí s tovární značkou jedoucího motocyklu. Po tomto zjištění se policisté rozhodli daný motocykl zastavit předepsaným způsobem dle zákona, a to rozsvícením červeného nápisu “STOP” vpředu. Na tuto výzvu řidič reagoval zrychlením rychlosti jízdy. Z tohoto důvodu použila policejní hlídka i doprovodný zvukový signál k zastavení motocyklu, který začala bezprostředně pronásledovat.

Řidič motocyklu svou riskantní jízdou ohrožoval bezpečnost v silničním provozu a nakonec došlo na křižovatce ulic Tyršova a Sady 5. května ke střetu motocyklu a služebního vozidla. Po střetu řidič motocyklu ve své nebezbečné jízdě pokračoval dále směrem do ulice Sady 5. května a dále na Roudnou a Bílou Horu do městské části, kde nezvládl řízení v levotočivé zatáčce a došlo opět ke střetu motocyklu se služebním vozidlem.

Pronásledovaný řidič po střetu vyjel vpravo na nezpevněnou část komunikace, kde se svým motocyklem havaroval. Poté se řidič snažil motocykl zvednout zpět na kola, ale v dalším protiprávním jednání mu již policisté zabránili a muže na místě zadrželi. Provedenou lustrací bylo dále zjištěno, že se jedná o 35letého řidiče, který má platnou blokaci řidičského oprávnění a platný zákaz řízení motorových vozidel. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Dále byl u muže proveden orientační test na zjištění přítomnosti návykových látek s pozitivním výsledkem, a to na amfetamin a metamfetamin. Následně byl vyzván k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu ve zdravotnickém zařízení, kdy se dobrovolně podrobil pouze lékařskému vyšetření a následný odběr odmítl. V současné chvíli je tento případ šetřen plzeňskými dopravními policisty. V případě uznání viny hrozí řidiči za tento skutek (maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání) až tříletý trest odnětí svobody.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz