Motor kontumačně podlehl Ústí nad Labem

V 25. kole Chance ligy potvrdil Motor roli favorita a na ledě posledního Ústí nezaváhal. O třech bodech rozhodli Jihočeši ve druhé a třetí třetině, kdy shodně přidali dvě branky. Vítěznou nakonec obstaral nejproduktivnější hráč Motoru Martin Novák. Už ve středu čeká Budějovické domácí utkání s Třebíčí (17:30).

Již v úvodu utkání byl vidět velmi útočný hokej se spoustou šancí na obou stranách. Za zmínku určitě stojí samostatný únik Jakuba Chrpy, který ujel celé obrané hostů, ale i přes povedenou kličku nedokázal překonat ležícího Strmeně. Na druhé straně měl nejspíše největší šanci Lukáš Endál, který svojí dělovkou z levého kruhu rozezvučel brankovou konstrukci Slovanu, avšak ani přes obrovské šance zůstalo skóre po první třetině 0:0.

Začátek druhé třetiny domácí zaspali a toho Motor dokázal brzy využít, když Martin Novák po povedené kombinaci uklidil puk po ledě za záda Stezky. Poté se však Slovan zvedl a dostal hosty pod tlak, ale i přes ohromný počet příležitostí nedokázal vyrovnat. Poté dali hosté Slovanu lekci z efektivity, když od modré propálil Stezku Pavel Pýcha a poslal tak Motor do dvoubrankového vedení. Slovan se nevzdal a pokračoval v útočném snažení, ale při koncovce mu nepřálo štěstí a tak druhá třetina skončila 0:2.

Třetí třetina pokračovala v podobném tempu jako dvě předchozí, bohužel však také se stejnou úspěšností střelby domácích. S tou naopak Motor problém neměl a také to potvrdil Mitchell Fillman, který od modré přidal třetí branku hostů. Poté už toho Slovan mnoho do útoku nepředvedl a vše nakonec dokončila čtvrtá branka hostů, když puk při závaru před brankou do brány protlačil David Gilbert a pojistil tak výhru hostů. Slovan doprovázela špatná koncovka až do konce utkání a ani v závěru při přesilovce pět na tři nedokázal snížit a tak utkání skončilo 0:4.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Výsledek neodpovídá průběhu hry. Vypadá to jako jednoznačný zápas, ale myslím si, že to tak vůbec nebylo. Byli jsme vyrovnaným soupeřem, místy jsme byli i lepší. Šancí jsme si vypracovali mnoho, jenže jsme je neproměnili. Rozdíl byl v důrazu před brankou.

Václav Prospal (HC Motor České Budějovice): Nejpozitivnější na celém zápase je nula našeho brankáře. Vyhráli jsme za tři body, ale co se týká předvedené hry, tak jsme utekli hrobníkovi z lopaty.

HC Slovan Ústí nad Labem – ČEZ Motor Č. Budějovice 5:0K

Utkání bylo kontumováno pro neoprávněný start. Branky a nahrávky: 22. M. Novák (Gilbert, Kutlák), 31. Pýcha (Babka, Šimánek), 48. Fillman (Pýcha, R. Přikryl), 52. Gilbert (M. Novák). Rozhodčí: Souček, Vokřál – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. Diváci: 642. Střely na branku: 27:26. Zblokované střely: 14:12. Vhazování: 30/66 – 36/66.
HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka – M. Jandus, Látal, Weinhold, Jeřábek, M. Zdvořáček, Mert, Zukal – Jánský, T. Jandus, Melka – Severa, L. Volf, Chrpa – Tůma, Pšenička, Davídek – Jícha, Kropáček, Krliš.
ČEZ Motor Č. Budějovice: Strmeň – Fillman, Kutlák, Pavlin, Pýcha, Plášil, Vydarený – Endál, Gilbert, M. Novák – Babka, Dančišin, Šimánek – Z. Doležal, Bradley, Beránek – Heřman, R. Přikryl, Čermák – Doktor.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient