Search
Close this search box.

Motor byl nad rytířské síly, nepomohly ani historické dresy

Rytíři podruhé v sezoně oblékli dresy, ve kterých získali jejich předchůdci v roce 1959 první mistrovský titul, ale ani tentokrát v nich k vítězství nedokráčeli. Přestože Kladno dvakrát vedlo po zásazích Patrika Machače a Adama Kubíka, necelé čtyři minuty před koncem inkasovalo třetí branku. Ve zbytku utkání už se Kladeňáci vyrovnání nedočkali, a tak se museli smířit s porážkou 2:3.

Kdo čekal, že se v takto důležitém zápase bude hrát opatrný hokej, ten byl na omylu. Kladeňáci, kteří nastoupili s uzdravenými Jiřím Říhou, Petrem Vampolou a Tomášem Redlichem, odstartovali hodně aktivně a v prvních minutách soupeře téměř nepustili do hry. Z velikých šancí ale branku nevytěžili. Výborně si vedl Jan Strmeň v brance Českých Budějovic, ale o nic hůře na tom nebyl ani jeho protějšek Adam Brízgala v kladenské kleci. Gólman Rytířů zneškodnil dva nebezpečné úniky a svůj tým držel. Strmeň musel naopak odolávat delším náporům domácích a rovněž byl bezchybný.

Na začátku druhé části vystupňoval lídr tabulky tempo a zatlačil Kladno před Adama Brízgalu. Domácí gólman byl ale nadále bezchybný a udržel bezbrankový stav. Ten prolomil až krásnou individuální akcí Patrik Machač! Kladenská pětka nastartovala za vlastní brankou, projela celé kluziště a ranou pod beton zaskočila brankáře Jana Strmeně – 1:0. Krátce po polovině utkání se ale skóre znovu měnilo. Puk se při hře čtyři na čtyři odrazil příhodně pro Mitchella Fillmana a Adam Brízgala po ráně kanadského zadáka poprvé kapituloval – 1:1.

Kladno nezačalo závěrečnou dvacetiminutovku vůbec dobře a chvíli nemohlo zachytit tempo, pak ale přišel faul Reného Vydareného a přesilová hra. Během ní se dobře postavil před brankoviště Adam Kubík a z dorážky poslal puk za rozhozeného Jana Strmeně – 2:1. Podruhé tak na ČEZ stadionu explodovala vlna radosti. Ta však neměla dlouhého trvání. Motor sám naložil dobře s přesilovkou a Lukáš Endál nedal Adamu Brízgalovi ranou z první šanci – 2:2. Ladislav Zikmund posléze řešil přečíslení prudkým zakončením a Strmeně zachránila bližší tyčka. Vše už vypadalo, že zápas směřuje do prodloužení, pak ale přišlo vyloučení Kladna a krutý trest. Zdeněk Doležal se prosmýkl mezi obránci a bekhendem překonal domácího gólmana – 2:3. Rytířům se podařilo sáhnout k risku bez gólmana až necelé půl minuty před koncem, ovšem veliký nápor Jan Strmeň se svými bránícími spoluhráči ustál.

David Čermák (Rytíři Kladno): Viděli jsem velmi kvalitní utkání, oba týmy hodně bruslí a hrají agresivní hokej. Chvílemi jsme měli více hry my, chvílemi Budějovice. Pak se štěstí přiklonilo na stranu Budějovic.
Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Dokázali jsme vyhrát na hřišti týmu, který hraje velmi dobrý hokej. Atmosférou to byl pěkný hokej. Samozřejmě jsme rádi za tři body, protože jsme věděli, že nás tu nečeká nic lehkého. Kladno hraje velmi dobrý hokej a vrátili se jim po zranění něteří hráči. Pro nás to byl velmi dobrý test.

Rytíři Kladno – ČEZ Motor České Budějovice 2:3

Branky a nahrávky: 25. Machač, 45. Kubík (Machač, Nash) – 32. Fillman (Bradley, Kutlák), 47. Endál (M. Novák, Gilbert), 57. Doležal (Pavlin, Strmeň). Třetiny: 0:0, 1:1, 1:2. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Střely na branku: 27:35. Rozhodčí: Wagner, Valenta – Beneš, Štofa. Diváci: 2759. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Patrik Machač – Lukáš Endál.
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar – Svedlund, Vampola, Zikmund – Kaut, Machač, Redlich – Kružík, Kubík, Jelínek – Hajný, Š. Bláha, Vildumetz. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň – Vydarený, Plašil, Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin – Čermák, Přikryl, Heřman – M. Novák, Gilbert, Endál – Šimánek, Dančišin, Babka – Beránek, Bradley, Doležal. Trenéři: Prospal, Totter.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient