Search
Close this search box.

Mostecké zajímá, jaký má radnice plán s parkem Hrabákem

„Má město plán nebo záměr na úpravu parku Hrabák? Kromě radikálního prořezu a následného úklidu bych uvítala pár odpadkových košů, lavičky či veřejné osvětlení. Pokud by nebyl asfalt tak zničen, využil by se pro in-line bruslení“ – tak zněl další dotaz pro vedení města Most.

Odpovídá primátor Mostu, Mgr. Jan Paparega – Každým rokem provádíme údržbu zeleně v okolí asfaltových cest na Hrabáku. Letos už byl prořezán svah naproti dopravnímu podniku a okolí schodiště. Ostatní plochy pak budou prořezány tak, aby byl zachován průjezdní a průchozí profil komunikací.

Právě v těchto dnech probíhá na Hrabáku likvidace rozsáhlé černé skládky. Ta ale nevznikla odhozením nepořádku tudy procházejících osob. S instalací odpadkových košů a laviček v parku nepočítáme, bohužel tomu brání jejich časté ničení nebo krádeže. Nicméně sběr odpadků na Hrabáku probíhá minimálně 2x měsíčně. Momentálně nepočítáme ani s výstavbou veřejného osvětlení, protože jeho realizace by byla velmi nákladná.

Co se týče budoucnosti parku Hrabák, počítá se tu s výstavbou rodinných domů, což je promítnuto i v územním plánu města. Tato lokalita by měla být komunikací pro pěší propojena s tramvajovou zastávkou u dopravního podniku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient