Mostecká městská policie sestavila základní pravidla, jak se bezpečně chovat v různých situacích, zveřejnila je na webových stránkách

(Aktualizováno před )

Jak se bezpečně chovat na ulici? Seznamte se s doporučeními odborníků na osobní bezpečnost pro děti, seniory a ženy na webu městské policie.

Články jsou zde přehledně členěny do čtyř oblastí – bezpečí pro děti, bezpečí pro ženy, bezpečí pro seniory a pomoc obětem domácího násilí.

Nový projekt statutárního města Mostu a městské policie s názvem „Seber odvahu, získej dovednosti, braň se“ připravovala od loňského roku městská policie ve spolupráci s odborníky na osobní bezpečnost z celé ČR a podařilo se jí získat dotaci od ministerstva vnitra.

“Cílem je předat zranitelným osobám, jako jsou děti, ženy a senioři nebo oběti domácího násilí, informace a znalosti k předcházení nebezpečí, a zároveň jim umožnit se naučit v krajním případě účinně ubránit. Snažili jsme se najít ty nejlepší partnery, aby byl projekt užitečný a lidem opravdu něco přinesl,” uvedl ředitel Městské policie Most Jaroslav Hrvol.

Městská policie proto ve spolupráci s odborníky sestavila základní pravidla, jak se bezpečně chovat v různých situacích. Na stránkách městské policie v horním menu najdete záložku „Preventivní činnost“ a dále „Projekt Seber odvahu – získej dovednosti – braň se“. Články jsou zde přehledně členěny do čtyř oblastí – bezpečí pro děti, bezpečí pro ženy, bezpečí pro seniory a pomoc obětem domácího násilí.

„Doporučujeme si informace přečíst a promluvit si o bezpečném chování s dětmi, případně s rodiči – seniory. Tyto znalosti budou mít minimální vliv na běžný život váš a vašich blízkých, například přidat si do kabelky pepřový sprej, ale zásadní dopad na úroveň bezpečí v případě, že se dostanete do problémů,“ vysvětlila důležitost základního povědomí o bezpečném chování v různých situacích manažerka prevence kriminality Veronika Loucká.

V případě, že se oběti nepodaří se nebezpečí vyhnout, měla by se začít bránit. Účinnou sebeobranu se mohou zájemci ze všech čtyř ohrožených skupin z Mostu naučit v kurzech sebeobrany Krav Maga, které jim městská policie nabízí zdarma. „Kombinace znalostí, jak se nebezpečí vyhnout, a nácviku praktické sebeobrany zásadně zvýší úroveň bezpečí absolventů kurzů a také jejich sebevědomí. I to je důležité, protože útočníci si vyhlížejí slabé oběti s nízkým sebevědomím. Už to, jak jde, rozhlíží se, a jak celkově působí, má vliv na výběr oběti,” uvedla Veronika Loucká.

Kurzy budou probíhat od září do poloviny prosince a zájemci se mohou hlásit průběžně na e-mailu Veronika.Loucka@mesto-most.cz. “Rozsah kurzů upravíme podle počtu zájemců. Pokusíme se vyhovět všem,” doplnila Veronika Loucká.

Na bezpečnostním portálu mostecké městské policie jsou kromě základních pravidel pro bezpečné chování odkazy na úspěšné celonárodní kampaně zaměřené na prevenci kriminality, bezpečnost zranitelných osob a pomoc obětem domácí násilí. Více zde:
HTTP://WWW.MP-MOST.CZ/

Projekt “Seber odvahu, získej dovednosti, braň se” realizuje statutární město Most – městská policie a je spolufinancován Ministerstvem vnitra ČR z Programu prevence kriminality na rok 2018.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz