Search
Close this search box.

Mostečané stále více plní nádobu použitými bateriemi

Občané města Mostu stále více přispívají k ochraně životního prostředí i tříděním použitých baterií. Důkazem toho je plnění nádoby na tento odpad, která je umístěna v prostorách budovy magistrátu.

Nádoba Maxitube od společnosti ECOBAT (která zajišťuje komplexní služby spojené se sběrem a recyklací přenosných baterií), umístěná ve vstupních prostorách Magistrátu města Most, byla opět zaplněna použitými bateriemi, které do ní vhazují jak zaměstnanci magistrátu, tak i občané, přicházející si na úřad něco vyřídit. Od posledního zaplnění nádoby na konci ledna 2018, uplynuly 4 měsíce a nádoba je opět zaplněna 33,8 kg použitých baterií, které byly předány na sběrný dvůr, odkud budou následně předány k recyklaci.

Je dobré vědět, že díky recyklačním procesům baterií lze získat poměrně hodně použitelného materiálu. Z jedné tuny tužkových baterií lze získat zhruba 167 kg oceli, 210 kg zinku, 205 kg manganu, 15 kg niklu a mědi.

Ačkoliv lze použité baterie a akumulátory stále ještě občas zahlédnout v kontejnerech na směsný komunální odpad (černých popelnicích), tak o to větší je naše radost, že se s ohledem na životní prostředí daří čím dál víc eliminovat jejich počty vhozením do nádoby Maxitube, nebo i jiných, které po městě jsou. Kromě umístění v prodejnách elektro, se tyto či podobné nádoby nacházejí např. i v Městské knihovně Most nebo ve vstupních prostorách Aquadromu. Jednu nádobu mají i senioři v Penzionu pro seniory v Komořanské ulici.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient