Search
Close this search box.

Most v Lidické čeká rekonstrukce za 13 milionů

Rekonstrukci mostu v Lidické ulici už nic nebrání, zastupitelé schválili smlouvy o spolupráci a právu provedení stavby s majiteli nemovitostí, kterých se složitá stavby bude bezprostředně dotýkat. Rekonstrukce za cca 13 milionů se rozběhne o prázdninách.
Most pochází z roku 1910 a od té doby prošel pouze drobnými opravami, k zásadní rekonstrukci během jeho více jak stoleté existence nedošlo a nyní už je v havarijním stavu. Po letošním zásahu stavbařů z původního mostu zbyde prakticky jen kamenná klenba. Celá Lidická ulice dostane jednotný ráz díky povrchu z kamenné dlažby i stejným sloupům veřejného osvětlení.

K první etapě revitalizace Lidické došlo v roce 2014. Druhá etapa bude zahájena letos o prázdninách. Týká se poslední dosud neopravené části pěší zóny a rekonstrukce mostu. V rozpočtu je na celou akci připraveno 13 milionů. „Jelikož je most v zástavbě a v okolních domech bydlí občané, musíme mít s majiteli dotčených nemovitostí uzavřené smlouvy o spolupráci a právu provedení stavby. Bude to pro ně znamenat jistá omezení, musíme například vybudovat provizorní lávky, aby zůstal zachován přístup do objektů,“ vysvětluje náměstek primátora Miloš Vele a dodává, že stavba je kompletně připravena.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient