Search
Close this search box.

Moravskoslezští policisté uspořádali dopravně bezpečnostní akci

Jako jedna z nejčastěji uváděných příčin dopravních nehod, je nevěnování se plně řízení, z tohoto důvodu se moravskoslezští dopravní policisté v průběhu minulého týdne, zaměřili zejména na kontrolu dodržování zákazu používání telefonního přístroje za jízdy v ruce, nesprávný způsob jízdy, sledování situace v silničním provozu apod. Při silničních kontrolách byl policisty využíván mimo jiné i monokulární dalekohled, který má dohled až 800 m a je vybaven digitálním fotoaparátem s možností videozáznamu.

Policisté se při kontrolách taktéž zaměřili na kontrolu povinnosti používání bezpečnostních pásů u řidičů a cestujících v autobusech, dále zda řidiči neusedli za volant pod vlivem alkoholických nápojů a na dodržování povinností, které vyplývají ze zákonných předpisů, souvisejících se silničním provozem.

Do akce se v průběhu uplynulého týdne zapojilo téměř 900 policistů, a to nejen ze služby dopravní, ale také z pořádkové policie.

Celkové výsledky dopravně bezpečnostní akce

Nejčastěji páchaným přestupkem v období dopravně bezpečnostní akce, bylo nedodržení zákonem stanovené rychlosti (156), následovalo užití vozidla s nevyhovujícím technickým stavem (130) a nepoužití bezpečnostních pásů (112).

Během trvání akce policisté zjistili 6 řidičů, kteří sedli za volant po požití omamných látek a dalších 23 po požití alkoholu, přičemž 5 z nich nadýchalo hodnoty přesahující 1 promile alkoholu v krvi, policisté s nimi zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policisté v uvedeném období zkontrolovali 6 015 vozidel a zjistili 874 přestupků, které buď na místě vyřídili v příkazním řízení (v souhrnné výši převyšující 355 tisíc korun) a 48 přestupků oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient