Search
Close this search box.

Moravskoslezský kraj opět poděkuje pěstounům

Moravskoslezský kraj pokračuje ve snaze snižovat počet dětí, které vyrůstají v ústavních zařízeních. V rámci kampaně Dejme dětem rodinu uspořádá 13. října 2018 pro pěstouny i veřejnost Den pěstounství. Cílem této akce je i letos propagace náhradní rodinné péče a zvýšení společenské prestiže náhradních rodičů.

„Patříme mezi kraje s nejvyšším počtem dětí v rámci České republiky, kterým se podařilo najít náhradní rodinu. Chceme dál snižovat počet dětí vyrůstajících v ústavních zařízeních, umožnit jim žít v rodině, která jim nabídne lásku, zázemí a prostředí k vytváření žádoucích společenských vzorců chování. Zároveň si uvědomujeme, kolik času, úsilí a péče to vyžaduje, a rádi bychom náhradním rodičům poděkovali,“ uvedl náměstek hejtmana pro sociální oblast Jiří Navrátil a dodal, že Den pěstounství má nejen poděkovat náhradním rodičům, ale také motivovat další lidi, aby pomoc dítěti bez rodinného zázemí zvážili.

„Pro návštěvníky jsme připravili bohatý program. Ti mladší se mohou těšit na ukázky parkouru spojené s workshopy, děti z pěstounských rodin předvedou vystoupení, která si připravily, na akci taky zazpívá Tomáš Savka. Ve třináct hodin se uskuteční slavnostní ceremoniál, během kterého oceníme výjimečné pěstouny. Jejich osobní příběhy a také krajský informační stánek jistě zvýší povědomí o náhradní rodinné péči,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil, který nad akcí Den pěstounství stejně jako během loňského prvního ročníku převzal záštitu. „Vloni si akci nenechalo ujít 2500 návštěvníků z pěstounských rodin a dalších hostů z řad veřejnosti. Pěstouni si budou moci vyzvednout volné rodinné vstupenky do Světa techniky, ostatní návštěvníci Dne pěstounství budou moci získat do Světa techniky dvacetiprocentní slevu. I to bude jistě velkým lákadlem,“ dodal náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil.

Akce se uskuteční 13. října 2018 od 10 do 18 hodin v Gongu v ostravských Dolních Vítkovicích.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient