Search
Close this search box.

Moravskoslezské hasiče zaměstnaly události spojené se silným větrem

Celkem 24x vyjely v souvislosti se silným větrem jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji od úterního večera do středečního poledne (24.10.2018), především kvůli odstraňování spadlých a nebezpečných stromů. Všechny události se obešly bez zranění i větších materiálních škod.

Vedle likvidace stromů, například ve středu brzy ráno na železniční trati u obce Zátor (okres Bruntál) po kontaktu listnatého stromu s motorovým vlakem, hasiči také provizorně opravovali uvolněné plechové střešní krytiny.

Nejvíce výjezdů – 11 – bylo v okrese Frýdek-Místek, v okrese Bruntál 6, v okrese Ostrava-město a na Opavsku 3, jeden výjezd na Karvinsku, dosud žádný na Novojičínsku.

Info středa ráno:

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 24.10.2018 brzy ráno na železniční trati u Zátoru (okres Bruntál) – na jednokolejné trati mezi Krnovem a Novými Heřminovy – u spadlého stromu přes koleje. Do stromu měl narazit osobní motorový vlak, událost se obešla bez zranění všech pěti osob v soupravě.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno ve středu před půl pátou ranní. Do Zátoru ihned vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Krnov, jednotka dobrovolných hasičů Krnov a drážní hasiči (SŽDC). Podle velitele zásahu šlo o listnatý strom o průměru v místě přejetí 12 cm, který odstranili. Čtyřčlenná posádka vlaku i jeden cestující (byl mu zajištěn odvoz do Krnova) vyvázli bez zranění.

Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů vyjely od úterního večera do středečního rána v Moravskoslezském kraji kvůli silnému větru a dešti celkem 14x, především kvůli odstraňování spadlých a nebezpečných stromů. Například v Mostech u Jablunkova (okres Frýdek-Místek) hasiči odstraňovali ve středu po půl páté ranní z komunikace hned 10 stromů (8 smrků a 2 olše).

V několika případech měli moravskoslezští hasiči na starosti uvolněné střešní plechové krytiny, v Morávce (také okres Frýdek-Místek) provizorně zakrývali rozbité střešní okno plachtou.

Nejvíce výjezdů – sedm – bylo do středečních sedmi hodin kvůli nepříznivému počasí v okrese Frýdek-Místek, v okrese Bruntál 3, v okrese Ostrava-město 2 a po jednom výjezdu na Karvinsku a Opavsku. Všechny události se obešly bez zranění i větších materiálních škod.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient