Search
Close this search box.

Modelky navštívily dětské oddělení Masarykovy nemocnice

Na dětská oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., zavítaly už potřinácté, ve čtvrtek 15. března 2018, přední české krásky. V letošním roce je doprovodili známí čeští modelové, aby malým pacientům všichni společně předali drobné dárky v rámci charitativního projektu „Krása pomáhá dětem“. Poté jejich kroky směřovaly do Sportcentra Sluneta na Klíši, na slavnostní galavečer, jehož výtěžek letos putuje na novorozenecké oddělení ústecké Masarykovy nemocnice a dětské a dorostové oddělení děčínské nemocnice. Organizátorkou akce je Ing. Lenka Kocmanová Taussigová (Miss sympatie ČR 2002). Záštitu nad letošním ročníkem převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
„Jsem velmi rád, že jsem mohl opět zaštítit akci, která každoročně pomáhá nemocným dětem, protože si myslím, že investice do zdravotnictví je velmi důležitá a investice do dětského zdravotnictví je ještě důležitější,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiří Novák uvedl, že v letošním roce díky sponzorům putují získané finance do dvou našich nemocnic v Ústí nad Labem a Děčíně. „Do rekonstrukcí našich nemocnic a drahé zdravotnické techniky můžeme investovat především vzhledem k důslednému využívání dotačních titulů a za finanční investiční podpory Ústeckého kraje, našeho jediného akcionáře. Také díky podpoře soukromých osob, se nám daří každoročně zlepšovat komfort hospitalizovaných pacientů, a dlouholetá podpora má pro naši společnost opravdu viditelný význam,“ zdůraznil Ing. Jiří Novák.

Generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., Ing. Petr Fiala poděkoval organizátorce akce Ing. Lence Kocmanové Taussigové a modelkám za podporu dětských oddělení napříč celou společností. „Krása pomáhá dětem je největší charitativní projekt, který již potřinácté přináší dary dětským oddělením. Modelky letos při návštěvě zhlédly dětský pavilon ústecké Masarykovy nemocnice po dalších etapách rekonstrukce, zavítaly na novorozenecké oddělení, navštívily dětskou chirurgii a stanice dětské kliniky,“ doplnil Ing. Petr Fiala.

Tradičním příjemcem daru je Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., letos získala částku 200 tisíc Kč, na které se 150 tisíci Kč podílela Nadace ČEZ. „Za získané finanční prostředky nakoupíme na novorozenecké oddělení pro právě narozená miminka nové moderní polohovací postýlky, které umožní zdravotnickému personálu a maminkám komfortnější péči o novorozence,“ poděkoval ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Josef Liehne.

Dětské a dorostové oddělení děčínské nemocnice získalo šek na 130 tisíc Kč. „Peněžní dar využijeme na vybavení dětské herny a dalších prostor dětského a dorostového oddělení. Výtěžek projektu Krása pomáhá dětem zpříjemní dětem pobyt v naší nemocnici,“ řekl ředitel zdravotní péče děčínské nemocnice MUDr. Michal Hanauer, MBA.

Za třináct let konání charitativní módní přehlídky „Krása pomáhá dětem“ se organizátorce Ing. Lence Kocmanové Taussigové podařilo ve prospěch nemocných dětí získat více než čtyři miliony Kč. „Ačkoliv letošní ročník nese číslo 13, o kterém se říká, že je nešťastným číslem, já díky věrným partnerům cítím štěstí. Díky nim se mi vždy tak krásný výtěžek podaří věnovat Krajské zdravotní. Získané finanční prostředky již třetím rokem putují nejen do ústecké Masarykovy nemocnice, ale také do ostatních nemocnic této společnosti. Díky přesunu přehlídky z ústeckého divadla do Sportcentra Sluneta se návštěvnost galavečera téměř ztrojnásobila, což mě rovněž těší,“ uvedla Ing. Lenka Kocmanová Taussigová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient