Množí se neseriózní praktiky podomních obchodníků

V poslední době se stále častěji setkáváme s případy, kdy se někteří jedinci vydávají za zaměstnance firem a lstivým způsobem obelhávají klienty těchto firem s cílem získat vlastní prospěch.

ČEZ proto vydává doporučení, jak se v těchto případech chovat a ochránit se před jejich praktikami. Důležité je nenechat se zmanipulovat či obelhat těmito podvodníky. Jako distributor elektrické energie pracovníci ČEZ nevybírají žádnou hotovost, ani na místě nežádají od klientů předkládání žádných dokladů. Do objektů či na nemovitosti vstupují jen k účelům definovaným v energetickém zákoně, např. z důvodu oprav a revize zařízení, odečtu elektroměrů, apod. Zaměstnanci této firmy u sebe vždy mají služební průkaz s fotografií a jejich identitu lze ověřit na bezplatné kontaktní lince 800 850 860.

ČEZ připravil pro své zákazníky informační letáček, ve kterém najdou přehled nejčastějších neseriózních metod některých podomních obchodníků s energiemi a jako návod pro obranu, tzv. „DESATERO POMOCI.“

Další informace mohou občané najít na webové stránce www.cez.cz/nedejtese

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.