Mladý opilec ukradl platební kartu, pokus o zaplacení však nevyšel

V těchto dnech policisté z Opavy sdělili podezření z krádeže a z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku 18letému muži z Bruntálska. Ten měl využít chvilkové nepozornosti 18leté ženy z Opavy a chvíli po páté hodině odpolední 30. května 2018 jí z volně odloženého batohu odcizil mobilní telefon a peněženku s platební kartou, vše v hodnotě 2 tisíce korun. Ke skutku došlo v areálu hřiště u restaurace na Stříbrném jezeře v Opavě-Kateřinkách. Následně se ještě téhož dne za pomocí takto získané platební karty pokusil v supermarketu nákupního centra na ulici U Fortny v Opavě zaplatit nákup, což se mu nepodařilo. Na místě tak byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny a následně byl předán přivolané policejní hlídce. Vzhledem k tomu, že výše uvedený muž byl v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu okolo 1,8 promile alkoholu v dechu), zakročující policisté rozhodli o jeho zajištění a umístění na protialkoholní záchytné stanici v Opavě. Po vystřízlivění s ním byly provedeny nutné procesní úkony, při kterých se ke své trestné činnosti majetkového charakteru doznal. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.