Search
Close this search box.

Mladý muž naletěl podvodníkovi na internetu, případ řeší policie

Žďárští policisté šetří případ podvodného jednání, kterého se měl dopustit neznámý pachatel tím, že na jednom z internetových portálů nabízel k prodeji ponornou pilu za částku převyšující sedm tisíc korun. Osmadvacetiletý muž ze Žďárska na tento inzerát zareagoval a po předchozích telefonických a SMS komunikacích zaslal prodávajícímu bankovním převodem částku převyšující dva tisíce korun. Po zaplacení zmíněné částky se osoba nabízející ponornou pilu odmlčela a přestala s kupujícím jakkoliv komunikovat. Policisté proto celý případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají.

V dnešní době mnoho lidí neprovádí nákupy jen v kamenných prodejnách, ale stále více z nás využívá nabídek internetového nakupování z pohodlí domova. V tomto případě lze bez pochyby najít i výhody. Zboží si můžeme vybírat, jak dlouho chceme. Poté stačí jedno kliknutí myši a máme ho v košíku. Výrobky i jejich ceny si mezi sebou můžeme nezávisle porovnávat a nemusíme osobně navštěvovat jednotlivé obchody. To vše vede k úspoře času a mnohdy i finančních prostředků. Námi vybrané a objednané zboží je nám poté zasláno na adresu, kterou si sami určíme. Musíme však zvážit i možná rizika, která jsou spojena s nakupováním na internetu. Pokud za vybrané zboží zaplatíme prodávajícímu předem, vystavujeme se určitému riziku. V některých případech se totiž nemusíme dočkat zboží, které jsme si objednali a už vůbec ne peněz, které jsme za něj zaplatili. Rovněž se nenechme zlákat nápadně výhodnými podmínkami nákupu a velmi nízkou cenou výrobků v porovnání s běžnou cenou v obchodech.

Jak bezpečně nakupovat po internetu?

• nakupujte u prodejců, které znáte, pokud je neznáte, předem si o nich zjistěte potřebné informace

• před nákupem si řádně přečtěte smluvní a obchodní podmínky

• seznamte se s reklamačním řádem

• od prodejce získejte i informace o podmínkách a nákladech při dodání zboží

• vyhledejte si telefonní číslo, e-mail a adresu prodejce

• uchovejte si záznam o internetových transakcích, včetně webových stránek prodejce (objednávka, potvrzení objednávky, e-mailová komunikace s prodávajícím apod.)

• platbu předem provádějte pouze a jen tehdy, pokud máte jistotu, že se jedná skutečně o důvěryhodného obchodníka

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient