Mladý muž chodil do přístřešku pro kola u nádraží jako do obchoďáku

Minimálně včera to byly dvě návštěvy . Vše začalo pozorností ostrahy nádražní haly. Ta se na strážníky obrátila s prosbou, že v okolí přístřešku na kola zaregistrovala muže, který vypadá, jako by si tipoval kola pro následnou krádež. Když se hlídka blížila k označenému stání, spatřili strážníci muže, který odpovídal popisu. Podezřelý mladík (21), když spatřil hlídku, se dal bez sebemenšího zaváhání na útěk. Nedbal zákonných výzev a utíkal stále dál. K jeho velké smůle projížděla okolo výjezdová hlídka, která kolegům pomohla mladého muže dostihnout a zadržet. Strážníci využili svého zákonného oprávnění a přesvědčili se, zda dotyčný nemá u sebe zbraň. Jeho kapsy ukrývaly kromě kapesního nožíku také štípací kleště. Protože strážníci neměli dostatek důkazů k tomu, že muž opravdu kradl kola, vyřešili jeho nereagování na zákonné výzvy uložením pokuty. Tato událost se stala v 08:49 hod. Hlídka se poté věnovala naplánované činnosti. Ovšem strážníkům jeho chování nedalo. Jakmile dorazili na služebnu, prohlédli si zálohy kamerového systému. Ani je moc nepřekvapilo, když na jim známou tvář narazili na záznamech z předchozích dní. Strážníci zjištěné skutečnosti oznámili kolegům z republikové policie a domluvili se s nimi, že se strážníci pokusí muže dohledat. Na čtvrteční den nebude tento výtečník vzpomínat v dobrém, protože poté, co strážníci opustili služebnu, opět na něj narazili. Tentokrát jel na kole. Znovu se opakoval dopolední scénář, kdy mladík začal před hlídkou ujíždět a nedbal zákonných výzev, aby zastavil. Přítomnost další hlídky nebyla pro tentokrát potřeba, mladíkovo opětovné zadržení strážníky bylo otázkou chvíle. Jízdní kolo, na kterém jej strážníci dostihli, bylo i s mužem předáno policii k dalšímu řešení. Ze získaných poznatků bylo více než zřejmé, že kolo bylo ukradeno o pár desítek minut dříve – opět z přístřešku před vlakovým nádražím.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!