Search
Close this search box.

Mladý brankář Vlašimi Bačkovský zažívá křest ohněm

Po zranění brankářské jedničky Patrika Le Gianaga se mezi tři tyče postavil teprve devatenáctiletý brankář Hugo Jan Bačkovský. Pro mladého brankáře se jedná o první zkušenost s dospělým fotbalem a hned jej čekaly velmi důležité a nároční zápasy. “Všechny zápasy byly zatím dost náročné,” smál se po utkání se Žižkovem dobře naladěný brankář.

Právě po posledním utkání zářil brankář vlašimského celku radostí a úlevou. “Žižkov měl v utkání poměrně hodně nepříjemných standardních situací a také centrovaných míčů. Z toho pramenilo i několik závarů a je dobře, že jsme dokázali vše zvládnout a získat tři body,” cítil velkou úlevu Hugo Jan Bačkovský.

V prvním poločase vypadalo utkání celkem jednoznačně, ale ve druhé půli se situace změnila a Bačkovský musel řešit několik nepříjemných situací ve svém vápně. “Nejvíce nepříjemný byl pro mě jeden rohový kop z pravé strany a následný závar ve druhém poločase,” hodnotil strážce vlašimské svatyně. O zábavu se mu kromě hráčů soupeře ve druhém poločase starala i početná skupina žižkovských fanoušků. “Odezvu z kotle hostů jsem ani moc nevnímal,” usmíval se.

Po zranění svého kolegy Le Gianga převzal pozici jedničky Bačkovský již během domácího zápasu s Varnsdorfem. Od té doby pomáhá svým spoluhráčům pravidelně sbírat body. “Zatím všechny zápasy byly dost náročné, ale určitě mi daly zabrat hlavně poslední dva. Především posledních deset minut v každém z nich, kdy jsme bránili těsný náskok,” hodnotil své pocity z posledních zápasů mladý brankář, který prošel i mládežnickou reprezentací U19 a nyní se ocitl na listině náhradníku pro výběr U20.

Podzimní část sezóny se blíží nenávratně ke svému konci a Vlašim čeká poslední zápas na půdě Brna. “Na poslední utkání v Brně se moc těším. Bude to poslední zápas podzimu a navíc před televizními kamerami. Ovšem jednoduchá práce nás nečeká a bude to hodně náročné utkání,” předpokládá Hugo Jan Bačkovský.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient