Search
Close this search box.

Mladší žáci VK Pegas Znojmo jsou volejbalovými přeborníky kraje

V neděli 8. dubna proběhl ve znojemské sportovní hale finálový turnaj Jihomoravského poháru mladších žáků ve volejbale. Domácí tým měl před sebou nelehký úkol – potvrdit svou dominanci z celoroční základní části, složené ze šesti turnajů, v nichž nenašel přemožitele. Do finálových bojů tak vstupovali mladí volejbalisté Znojma z pozice nasazené jedničky, ovšem všechny dosavadní výsledky tím byly smazány a o celkovém pořadí v soutěži rozhodoval právě a jedině finálový turnaj určený pro osm nejlepších družstev Jihomoravského kraje. V něm se kromě Volejbalového klubu Pegas Znojmo představily čtyři brněnské týmy (Tesla Brno „A“ i „B“, Ingstav Brno a Volejbal Brno), Volejbal Vyškov, TJ Sokol Letovice a DDM Hippo Kuřim.

V systému na dvě porážky, který se používá spíše v plážovém volejbale, byli právě kuřimští (nasazený tým č. 8) prvním soupeřem domácího družstva. V tomto úvodním duelu se jasně projevil největší možný „žebříčkový“ rozdíl mezi družstvy. Na straně Znojma zasáhlo do zápasu všech dvanáct nominovaných hráčů a i přes tento fakt bylo vítězství domácích naprosto jednoznačné 25:11, 25:7. Ve čtvrtfinále se znojemští mladší žáci utkali s Teslou Brno „B“, která představovala již silnějšího soupeře. V první sadě to tak sice ještě nevypadalo – vítězství 25:9 bylo až příliš jednoznačné, ve druhé sadě se už brněnští zmohli na výraznější odpor, nicméně po výsledku 25:17 si tým Znojma s přehledem pohlídal postup do semifinále. Vzhledem k systému turnaje se v něm ovšem potkal se stejným soupeřem, který se zpět do bojů o medaile dostal z opravných zápasů. Porazit stejné družstvo dvakrát za sebou je hlavně z psychologického hlediska poměrně nelehká úloha, ale znojemští volejbalisté ve finálovém turnaji zúročovali celoroční dřinu a získané zkušenosti a s přehledem Teslu Brno “B“ porazili, a to 25:8 a 25:13!!! V druhém semifinále proběhl mnohem vyrovnanější souboj, kdy áčko brněnské Tesly porazilo Ingstav Brno až ve třech setech 17:25, 25:17 a 15:3.

Zápas o první místo byl nejen papírovým vyvrcholením celého turnaje. Narazili na sebe rivalové, kterým po dlouhodobé části soutěže patřily první dvě příčky, a bylo tak navýsost spravedlivé, že o titul přeborníka kraje se utkala právě tato dvě družstva. V první sadě se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, ale vždy jen o jeden dva body. Před koncovkou setu na tom byli i o něco lépe hráči z Brna, ale znojemští volejbalisté dokázali najít na stav 17:20 odpověď a mohutným finišem získali první sadu v poměru 25:21! Ve druhém setu už na palubovce vládlo pouze domácí družstvo a ve skvělé atmosféře, které zajišťovalo početné publikum, vybavené nejen hlasivkami, ale i bubny, přehrálo soupeře 25:15.

Mistrem Jihomoravského kraje ve volejbale v kategorii mladších žáků se tak v sezóně 2017/2018 stal tým Volejbalového klubu Pegas Znojmo, který tak tím nejúspěšnějším způsobem navázal na stříbrné a bronzové medaile ze dvou uplynulých let. Za tento skvělý úspěch patří poděkování všem hráčům, kteří své kvality prokazovali v průběhu celé sezóny, což by nebylo možné bez jejich pracovitosti, nadšení a sportovní obětavosti. Barvy klubu a města Znojma úspěšně hájili: nahrávač Petr Minařík, smečaři Tomáš Bartoš, Zdeněk Švaříček, David Bárta, Jakub Vogal, David Novák, blokaři Adam Vítámvás, Antonín Klimeš, Jan Pavlica, Adam Nedvěd, Marek Holík a univerzál Tomáš Krejčí. O celý tým se pak trenérsky starali Mario Zelený, Daniel Kasan a Dominik Frecer. Velké poděkování patří i rodičům všech hráčů, kteří své ratolesti nejen povzbuzovali v rámci právě proběhlého turnaje a připravili na něm báječnou atmosféru, ale podporovali volejbalový tým po celou sezónu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient