Mladoboleslavští policisté se zapojili do dopravně bezpečnostní akce zaměřené na nákladní auta

Dne 27. července 2018 se mladoboleslavští policisté zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zaměřené na kontrolu autobusové a nákladní přepravy. Dopravní policisté na 36 km dálnice D10 ve směru na Liberec kontrolovali, zda řidiči vozidel hromadné přepravy osob a nákladních vozidel dodržují všechny povinnosti, které jim ukládá platná legislativa.

Kontrola byla mimo jiné zaměřená i na nedovolenou manipulaci se záznamovými zařízeními (tachografy) a paměťovými kartami řidičů, na technický stav vozidel, správné zabezpečení a upevnění nákladu či kontrolu hmotnosti a rozměrů vozidel. Současně se hlídky zaměřily na pátrání po osobách, věcech a odcizených vozidlech a zvýšenou pozornost věnovaly také problematice nelegální migrace. Kontroly probíhaly ve spolupráci s Centrem služeb pro silniční dopravu a Cizineckou policií.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.