Mladoboleslavští policisté dopadli zloděje, který vykradl květinářství

Případ vykradeného květinářství na náměstí Míru má šťastný konec – policisté muže, který se 23. října v noci vloupal do obchodu a odnesl si odtud kasu s penězi, dopadli. Nejednalo se však o jeho jediný prohřešek, jen o den později si na Staroměstském náměstí vyhlédl vozidlo značky Kia, u něhož rozbil okénko a z přihrádky spolujezdce ukradl další peníze, to vše navíc za bílého dne krátce po poledni. Policisté ho ale brzy vypátrali a už 2. listopadu byl obviněn z krádeže a poškozování cizí věci, jak potvrdila tisková mluvčí policie Lucie Nováková.

„Jde o dvaatřicetiletého muže, který v v Mladé Boleslavi žije pouze přechodně. Svým jednáním způsobil poškozeným majitelům celkovou škodu téměř 28 tisíc korun. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení, a muži hrozí v případě prokázání viny až dvouletý trest odnětí svobody,“ doplnila mluvčí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.