Mladíkovi se krádež v domě příliš nevyvedla

Jednu z forem trestního řízení, tzv. super rychlé zkrácené přípravné řízení, praktikují v těchto dnech policisté z Boršova nad Vltavou. V úterý na základě poznatků spoluobčanů zadrželi krátce po spáchání trestného činu 24letého mladíka z krajského města, který se vloupal do rodinného domu na okraji Českých Budějovic. Prošel domem, kde poté připravil k věci k následné krádeži v hodnotě několika stovek korun. Díky duchapřítomnosti občanů se mu nepodařilo dokonat své záměry a okamžitě o krádeži informovali policisty na lince 158.

Operační strážník vyslal na místo jak policisty oddělení hlídkové služby České Budějovice, tak i policisty s místní příslušností – z obvodního oddělení Bošov nad Vltavou.

Ztotožněním mladého muže zjistili, že se jedná o jim známou osobu, proto ho zadrželi a převezli na služebnu, kde s ním zahájili úkony zkráceného přípravného řízení se zadržením pro podezření ze spáchání přečinů krádež a porušování domovní svobody, kdy celý případ byl během 24 hodin předán k dalšímu opatření na okresní státní zastupitelství.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient