Search
Close this search box.

Mladík si objednal elektroniku a nezaplatil, hrozí mu až pět let vězení

Z přečinů podvodu a podvodu ve stadiu pokusu je podezřelý mladík zaměstnaný jako řidič u přepravní společnosti. Před několika dny si měl prostřednictvím internetu pod smyšleným jménem objednat z e-shopu tablet v hodnotě 36 tisíc korun. Zboží dodané k doručení neexistujícímu adresátovi pak jako řidič přijal ve skladu, avšak nenačetl čárový kód zásilky a tablet si nechal, aniž by za něj zaplatil.

Když viděl, že mu trik vyšel, stejným způsobem si pak objednal videoprojektor v hodnotě přes sto tisíc korun a další den ještě dva notebooky, jeden za bezmála 85 a druhý v hodnotě 68 tisíc korun. Opět měl v úmyslu zopakovat trik s nenačtením čárového kódu a věci si chtěl nechat a následně prodat, to už ale nestihl, protože si pro něj přišli policisté. Pokud bude uznán vinným z přečinů, ze kterých byl obviněn, mohl by strávit až pět let za mřížemi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient