Mladík si objednal elektroniku a nezaplatil, hrozí mu až pět let vězení

Z přečinů podvodu a podvodu ve stadiu pokusu je podezřelý mladík zaměstnaný jako řidič u přepravní společnosti. Před několika dny si měl prostřednictvím internetu pod smyšleným jménem objednat z e-shopu tablet v hodnotě 36 tisíc korun. Zboží dodané k doručení neexistujícímu adresátovi pak jako řidič přijal ve skladu, avšak nenačetl čárový kód zásilky a tablet si nechal, aniž by za něj zaplatil.

Když viděl, že mu trik vyšel, stejným způsobem si pak objednal videoprojektor v hodnotě přes sto tisíc korun a další den ještě dva notebooky, jeden za bezmála 85 a druhý v hodnotě 68 tisíc korun. Opět měl v úmyslu zopakovat trik s nenačtením čárového kódu a věci si chtěl nechat a následně prodat, to už ale nestihl, protože si pro něj přišli policisté. Pokud bude uznán vinným z přečinů, ze kterých byl obviněn, mohl by strávit až pět let za mřížemi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak