Mladík se vloupal do jídelny, usvědčily ho stopy a zapomenuté hodinky

Nočním Libercem z pijatyky směřujíc do místa svého bydliště, kráčel 18 letý mladík pod vlivem alkoholu. Pár piv mu v hlavě zřejmě navodilo pocit, že by mohl přilepšit své finanční situaci a tak se rozhodl k opatření si peněz bez práce. Uzavřená, potemnělá budova jídelny byla vhodným terčem mladíkovi podnikavosti. Poté, co se přesvědčil, že „vzduch je čistý“, vyšplhal s dlažební kostkou po okapu na střechu přístavku. Vskutku zdařilý výkon, vezmeme-li v potaz kámen v ruce a podnapilost. Několik ran do rámu okna a již jen volný vstup do nitra kulinářských produktů. Mladíkovo tápání v potemnělé budově letmo nasvěcovaly nápojové automaty. I rozhodl se propátrat prázdnou místnost. Po několika minutách hledání nalezl to, v co doufal. Pokladnu a u ní svazek klíčů. Pasovaly. Finanční hotovost a stravenky bleskurychle zmizely v mladíkově kapse. Obtěžkán snadným výdělkem a s pocitem blaha z podařeného lupu, vydal se společensky unavený lapka domů. Odpočinout si po náročném dni.

V brzkých ranních hodinách do jídelny dorazili první zaměstnanci. Otevřené okno s poškozeným rámem a cizí hodinky na parapetu prozradily, že objekt navštívil nezvaný host. Následoval rychlý hovor na linku 158, pokyny oznamovateli a informace o výjezdu policejní hlídky na místo činu. Jakmile muži zákona v doprovodu kriminalistického technika přijeli na místo vloupání, rozběhlo se náročné ohledávání. Hodinky nepatřící nikomu ze zaměstnanců, otisky prstů a množství dalších stop zkušení muži zákona zajistili během několika minut. Mravenčí práce na místě činu se vyplatila a zajištěné důkazní prostředky o několik dní později poukázaly na konkrétní osobu. Osobu 18 letého mladíka.

Jakmile se Liberečan ocitl na policejní služebně, kde byl konfrontován s důkazy, okamžitě se doznal. Hodinky z nevysvětlitelných důvodů na místě ztratil. Mimochodem, jsou známy i případy, kdy v návalu adrenalinu či v alkoholovém opojení, které zloděje zřejmě zaplavují při vloupáních, ztratí přehled o svých věcech. Stává se tak, že na místě činu policisté naleznou třeba občanku nebo řidičák.

Za odcizené peníze pak v dalších dnech po vloupání zakoupil mladík modrou sedačku a zbytek, dle svých slov, projedl. Sedačku však v rámci probíhajícího trestního řízení jako věc, jíž nabyl z prostředků získaných trestnou činností, musel policistům vydat. Zbyl mu tedy již jen dávno minulý pocit sytosti. Do budoucna ale mladík jistojistě získá ponaučení a záznam v trestním rejstříku.

Muži zákona mladíka obvinili ze spáchání přečinu krádež, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Celková způsobená škoda přesáhla 20 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz