Mladík neunesl rozchod a shodil svou „lásku“ do rokle. Poté skočil za ní

Pád dvou mladých lidí do rokle u Jičína před rokem a půl se zpočátku zdál jako nešťastná náhoda. Jenže při následném vyšetřování se přišlo na to, že mladík úmyslně dívku strčil a pak za ní skočil…

„Po příchodu dvojice přelezla zábradlí ochozu a stoupla si za něj. V ten moment obžalovaný přistoupil k dívce a strčil ji do osmimetrové rokle. Poškozená se při pádu stihla zachytit zábradlí. Obžalovaný jí však nahoru nepomohl, ale násilím ji dostrkal na okraj otevřené rokle, až spadla. Ihned potom chtěl spáchat sebevraždu a skočil za ní,“ přednesla obžalobu státní zástupkyně Lenka Faltusová.

Při pádu do osmimetrové rokle si dívka vážně poranila obratle a nohy. Chlapec měl jen lehčí zranění. Na místo se musel dostavit vrtulník, který poté dívku transporotoval do královohradecké nemocnice. „Poškozená utrpěla kompresní zlomeninu dvanáctého hrudního obratle, nitrodřeňové zlomeniny prvního a druhého bederního obratle, nestabilní zlomeninu třetího bederního obratle a podvrtnutí pravého hlezenního kloubu – natažení předního vazu mezi kostí holení a lýtkovou s otokem měkkých tkání v okolí,“ stojí v soudním spisu.

Dívka později sama policistům vypověděla, že do ní přítel schválně strčil a to ve chvíli, kdy mu řekla, že se s ním rozchází.
Hoch se zpočátku přiznal a to jak u výslechu, tak i při následné rekonstrukci činu na místě. Poté však u soudu odmítl vypovídat. „Nedopustil jsem se toho, nic si z té chvíle nepamatuji,“ hájil se.

Pokud soud prokáže mladíkovi úmyslný trestný čin, hrozí mu až 18 let ve vězení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.