Mladíci se vloupali do školy, ukradli exotické zvířectvo

Jen čtyři dny trvalo svitavským policistům odhalit a obvinit dva mladíky ve věku 20 let. Ti si 18. dubna vyslechli od vyšetřovatele obvinění z krádeže a spolupachatelství. A čeho že se dopustili? Oba se měli 14. dubna v nočních hodinách tohoto roku vloupat do Střední školy zahradnické a technické v Litomyšli. Mladíci prostředí dobře znali a věděli přesně, co ze školy chtějí. Do rukou jim, po překonání okna, padl pár exotických ještěrek a gekonů. To jim nestačilo a pokračovali ještě chovnou kolonií švábů a také nástroji pro výrobu terárií. Dohromady na odcizených zvířatech, věcech a poškození objektu způsobili škodu přes 100.000 korun. Dle jejich vyjádření bylo důvodem jejich počínání založení vlastní odchovny odcizených zvířat. Ta se naštěstí v pořádku vrátila zpět do školy i s dalšími odcizenými věcmi.

Mladíkům v současné době hrozí v případě prokázání viny před soudem až pět let za mřížemi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.