Mladíci chtěli zabít vychovatele. Nakonec se zalekli, přesto je trest neminul

Vrchní soud v Praze dnes vynesl rozsudek nad třemi mladistvými, kteří plánovali zavraždit ve výchovném ústavu vychovatele. Chovanec, který celou akci zosnoval, dostal od soudu trest odnětí svobody na dva roky. Jeho kumpáni si odsedí rok a pět měsíců.

Původní trest od Krajského soudu v Plzni měl být pro všechny tři mladíky vyšší, od 34 do 40 měsíců. Advokáti mladistvých násilníků se odvolali. „Soud shledal odvolání zčásti důvodná. Je třeba konstatovat, že některé dílčí skutkové závěry krajského soudu se opírají spíše o hypotetické úvahy než o hodnocení konkrétních důkazů,“ uvedl soudce vrchního soudu Vladimír Král.
Po odpykání trestů nastoupí mladící na odvykací léčbu drogové závislosti ve specializovaném psychiatrickém zařízení.

Ještě před činem, který chtěli mladíci uskutečnit, měli ve výchovném ústavu problém mimo jiné kvůli vloupání se do místního proviantního skladu. Aby se vyhnuli potrestání, rozhodli se k útěku. K tomu však potřebovali auto. Proto se rozhodli odstranit vychovatele, jehož vozidlo chtěli ukrást. Plán měli takový, že vylákají vychovatele do koupelny pod záminkou, že jednomu z chovanců je zle. Až by se vychovatel nakláněl nad „nemocným“, další chovanec ho měl bodnout do krku. K tomu však nedošlo, protože mladík, který to měl provést, se zalekl.
Pak mladíci utekli. Policie je však brzy dopadla v deset kilometrů vzdálené obci Rybník, kde se vloupali do chaty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.