Mladí reprezentanti města Lanškroun převzali ocenění

Město Lanškroun už více než 20 let hledá a oceňuje mladé lidi, kteří svými výsledky ve vědomostních, kulturních nebo sportovních soutěžích pomáhají budovat jeho dobré jméno. Nedávno se podařilo zjistit, že poprvé se v kronice města o ocenění mladých reprezentantů psalo v roce 1997, tehdy za výsledky v roce 1996.

Do ankety s názvem „Mládež reprezentuje město Lanškroun“ mohly své elektronické nominace za výsledky v roce 2017 opět posílat školy, sportovní i jiné organizace, případně i fyzické osoby. Do 31. ledna 2018 se jich sešlo celkem 120. Jako obvykle město dobře reprezentovali mladí hudebníci, divadelníci i sportovci ze široké palety odvětví. A potěšily i dobré výsledky ve vědomostních soutěžích.

Na slavnostní vyhlášení, které proběhlo na sále lanškrounského zámku ve čtvrtek 22. března 2018, bylo pozváno celkem 24 jednotlivců a 16 kolektivů. Podvečerem provázelii starosta města Radim Vetchý a předsedkyně komise pro výchovu a vzdělávání Dagmar Flídrová, pamětní listy a odměny předával místostarosta Miloš Smola. Novinkou letošního roku bylo hlasování veřejnosti, do kterého během týdne přišlo 682 platných hlasů. Ocenění Talent roku 2017 v něm získala Petra Pecháčková se 167 hlasy.

Zajímavým zpestřením programu a dalším dárkem pro oceněné bylo vystoupení zpěváka Martina Haricha, který se představil ve třech vstupech. Na závěr bylo pro oceněné i jejich doprovod připraveno drobné občerstvení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak