Search
Close this search box.

Mladí reprezentanti města Lanškroun převzali ocenění

Město Lanškroun už více než 20 let hledá a oceňuje mladé lidi, kteří svými výsledky ve vědomostních, kulturních nebo sportovních soutěžích pomáhají budovat jeho dobré jméno. Nedávno se podařilo zjistit, že poprvé se v kronice města o ocenění mladých reprezentantů psalo v roce 1997, tehdy za výsledky v roce 1996.

Do ankety s názvem „Mládež reprezentuje město Lanškroun“ mohly své elektronické nominace za výsledky v roce 2017 opět posílat školy, sportovní i jiné organizace, případně i fyzické osoby. Do 31. ledna 2018 se jich sešlo celkem 120. Jako obvykle město dobře reprezentovali mladí hudebníci, divadelníci i sportovci ze široké palety odvětví. A potěšily i dobré výsledky ve vědomostních soutěžích.

Na slavnostní vyhlášení, které proběhlo na sále lanškrounského zámku ve čtvrtek 22. března 2018, bylo pozváno celkem 24 jednotlivců a 16 kolektivů. Podvečerem provázelii starosta města Radim Vetchý a předsedkyně komise pro výchovu a vzdělávání Dagmar Flídrová, pamětní listy a odměny předával místostarosta Miloš Smola. Novinkou letošního roku bylo hlasování veřejnosti, do kterého během týdne přišlo 682 platných hlasů. Ocenění Talent roku 2017 v něm získala Petra Pecháčková se 167 hlasy.

Zajímavým zpestřením programu a dalším dárkem pro oceněné bylo vystoupení zpěváka Martina Haricha, který se představil ve třech vstupech. Na závěr bylo pro oceněné i jejich doprovod připraveno drobné občerstvení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient