Mladí lidé i senioři v Ústí mají o zlevněné jízdenky velký zájem

(Aktualizováno před )

Výrazné slevy jízdného pro děti, mládež a seniory začnou v ústecké MHD platit počátkem září. Už nyní je o zlevněné jízdenky a časové kupony velký zájem.

V zákaznickém a informačním centru DPMÚL si už nové zlevněné jízdenky nakoupily stovky lidí, s předstihem se prodávají i časové kupony. Zároveň velmi vzrostl i zájem o informace, jak to vlastně se slevami je, kdo je může využít, jak prokázat nárok apod.

„Jsem rád, že cestující veřejnost tak příznivě zareagovala. Spolu s Ústeckým krajem jsme k tomuto opatření přistoupili, abychom lidem usnadnili cestování a trochu pomohli jejich rodinnému rozpočtu,“ uvedl náměstek primátorky Pavel Dufek.

Slevy platí pro žáky základních škol, středoškoláky a vysokoškoláky do 26 let a také pro seniory nad 65 let. Základní jednorázová jízdenka na 45 minut pro děti, mládež a seniory bude stát pouze 4 koruny. Podobně se výrazně sníží i ceny časových kuponů. 30 denní kupon bude stát 133 korun (nyní 156 až 286 Kč) a za 90 denní zaplatí tyto skupiny cestujících 348 korun (nyní 423 až 761 Kč).

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz