Mladí hokejbalisté přestříleli Kladno

Kvalitní zimní příprava včetně několika náročných turnajů a poctivá docházka evidentně přispěly k herní pohodě mladších žáků na začátku jarní sezóny. Minulý týden si poradili s posledním celkem tabulky a dnes naopak s vedoucím týmem z Kladna.

Zápas s kladenskými Rysy slibuje vždy pěkný souboj, navíc v příjemném prostředí zrekonstruovaného stadionu. Rebelové se pustili do zápasu bez respektu a i když inkasovali již ve 4. minutě v podstatě z první šance domácích po zmatcích v obraně, bylo jasné, že tento gól Rebely nepoloží. Měli více ze hry, hrálo se v 1.třetině především na bránu domácích a bylo otázkou času, kdy dojde k vyrovnání. K tomu došlo v 9. minutě, kdy se trefil Jan Birčák. Druhá třetina měla podobný charakter a zvýšení na 2:1 bylo jen spravedlivou odměnou za lépe odehranou třetinu. Fyzické nasazení kluků bylo vysoké a rovněž obrana předvedla spolehlivý výkon. Až do 33. minuty nikdo neočekával drama, ovšem Kladno důrazem před bránou vyrovnalo. Ještě v následující minutě A. Ježek znovu přivedl Rebely do vedení, nicméně několik vteřin na to kapitán domácích opět vyrovnal. Neuvěřitelnou přestřelku ukončil krásnou střelou pod víko opět kapitán A. Ježek, který si v tomto zápasu připsal hattrick! Rebelové berou tři body.

Domácí hráči působili méně bojovně než je u nich zvykem a naštěstí pro Rebely ještě nefungovalo jejich rychlé efektivní zakončování. To lze přičíst začátku sezóny a také tomu, že Rebelové měli přeci jen fyzickou převahu, zejména z důvodu „staršího kádru“.

Na Kladně tedy tentokrát zasloužené vítězství.

HBC Alpiq Kladno – SK Rebel Praha 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.