Mladí florbalisté z Kladna se účastnili plzeňského Fat Pipe Open 2018

Volný víkend si elévové z Kladna zpestřili výjezdem na plzeňský FAT PIPE OPEN 2018. Ze čtyř týmů ve skupině se nakonec dva dostaly do finále a jeden do čtvrtfinále, takže se už od začátku hrálo hodně zostra.

Natěšení a zdravě nervózní šli v prvním zápase na publikem bouřlivě podporovaný plzeňský tým BSJ Lada. Přestože se nově sestavená druhá lajna teprve rozkoukávala, šli hráči do vedení a to si dokázali podržet celý zápas. I přes pár minel tempo stupňovali a nakonec si odnesli pohodlnou výhru 8:2.

Ve druhém zápase na ně šli loňští obhájci z Tachova a v prvním střídání ani nepustili za půlku. Kluci se ale oklepali a pak se začal hrát super florbal z obou stran. Asi nejhezčí zápas na celém turnaji. Dopředu hrají chlapci skvěle a je z toho vedení 2:0. Bohužel si po celý turnaj nezvládají uhlídat hru dozadu a přečíslení, takže soupeř do půlky snižuje. Jdou za vítězstvím a opět skórují jako první, ale skvěle hrající soupeř zvládá vyrovnat, a tak utkání končí 3:3.

V posledním zápase je čeká domácí Slavia Plzeň, nejslabší tým skupiny. Jestli chtějí vyhrát a jít přímo do čtvrtfinále, musí vyhrát minimálně o 7 gólů, což zvládají ještě do půlky, která končí 8:0. Podle pravidel turnaje mohl soupeř při 5 gólovém rozdílu poslat do hry hráče navíc, ale to klukům vůbec nevadí a neopouští otevřenou střelnici. Výsledek 16:0 pro Kanonýry.

Jako přímo nasazení do čtvrtfinále vyhlíží tři hodiny soupeře, který musí projít předkolem a nakonec se postaví Gorilám z Plzně, týmu, který má jednoznačnou výškovou i váhovou převahu. Nic nenechají náhodě a soupeř se rychle přesvědčí, že jsou rychlejší v pohybu i na přihrávce. Opět je sráží otevřená okna v defenzivě, ale dopředu jim to dnes lepí a po výhře 9:4 je jasné, že budou hrát o medaile.

Před semifinále bohužel musel odjet kapitán kladenských, takže musí měnit sestavu i taktiku, ubrat z kombinace a více zabojovat. Čeká je zápas s vítězem skupiny D, Sokolovem, který dosud ve čtyřech zápasech dostal jen čtyři góly a prochází turnajem jako nůž máslem. To ale platí jen dokud se nepostaví před namířené kanonýrské kanóny. Makají, bojují, vytváří si mraky šancí, ale dělají také hodně chyb vzadu. Po půlce je to 3:3. O přestávce se uklidní, vědí, že na to mají a musí jen proměňovat šance a hlídat si přečíslení. BUM, BUM a vedou 5:3. Vedení už do konce nepustí a vítězí 6:5. Budou hrát finále!

Je to dlouhý den, a tak finále začíná až v 19:30 a hráče Kladna čeká opět Tachov. Zrovna v posledním zápase jim ale zvlhnul prach a poprvé na turnaji nejsou lepší v útoku. První gól přichází čtyři minuty před koncem za stavu 0:3 a to už dobře hrající Tachovští nepustí. Takže ve finále prohra 1:4 a byly i slzy.

Nakonec je z toho pohár i medaile za druhé místo a spokojenost všech aktérů na hřišti i v hledišti.

Bilance dne: 4 výhry, 1 remíza, 1 prohra, skóre 43:18.
Skvělá příprava na vrchol sezony, kterým bude příští týden Nisa Open v Liberci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.