Mladí čeští olympionici už získali sedm cenných kovů

Už sedm cenných kovů mají na svém kontě čeští sportovci na olympiádě mládeže v Buenos Aires.

Pro zlatou medaili si doplavala Barbora Seemanová na kraulařské stovce. Svoji skvělou formu potvrdila tato osmnáctiletá plavkyně bronzem na 200m volný způsob. „Bronz super, ale mrzí mě ten výsledný čas. Ten jsem chtěla mít alespoň o jedenáct setin lepší. Musím na dvoustovce ještě víc zamakat,“ uvedla po bronzovém finále Seemanová.

Cenný kov získala česká výprava i na tatami. Judista Martin Bezděk byl členem smíšeného mezinárodního družstva, které obsadilo druhé místo. Už na začátku olympiády vybojoval tento 17letý talent bojového umění stříbro v kategorii do 81 kg. Ve finále podlehl Adrianu Sulcovi z Rumunska

Medaili stejné hodnoty získaly veslařky Anna Šantrůčková a Eliška Podrazilová, které ve finále nestačily jen řecké lodi.

Tři české juniorské rekordy musel překonat vzpěrač František Polák, aby se ve váze do 56 kg dostal k bronzové medaili.

Velkého úspěchu na začátku kariéry dosáhla šermířka Veronika Bieleszová, v disciplíně kord získala bronz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak